"Zając i krokodyle" Maria Juszkiewiczowa i pudełko origami

Czarodziejski imbryczek. Baśnie i legendy japońskie Marii Juszkiewiczowej możecie wypożyczyć w Bibliotece Suskiej! Autorka spędziła prawie dwadzieścia lat w Mandżurii i w Japonii na początku ubiegłego wieku. W zbiorze znajduje się m.in. bajka "Zając i krokodyle", którą w dzisiejszym odcinku czyta Pani Kasia.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o niesamowitym kraju, z którego pochodzi czytana dzisiaj bajka, polecamy książkę Zofii Fabjanowskiej-Micyk Banzai. Japonia dla dociekliwych.

Baśni japońskich możecie też wysłuchać w audiobooku Bezpowrotna Góra (zebrał i przetłumaczył Zbigniew Kiersnowski).

Po bajce pokazujemy proste origami, które jest nie tylko ładne, ale i przydatne: pudełeczko na skarby i wakacyjne wspomnienia! Mamy nadzieję, że składanie pudełek z papieru sprawi Wam przyjemność. Pochwalcie się, co Wam wyszło.
Możecie zamieścić zdjęcie w mediach społecznościowych (pamiętajcie, żeby nas oznaczyć!) lub wysłać bezpośrednio na sucha@bibliotekasuska.pl Jesteśmy ciekawi!

W naszym katalogu znajdziecie też liczne publikacje na temat sztuki origami. Serdecznie polecamy!