"Jak powstały Północne Góry Skaliste" + budujemy tipi

W wakacje spotykamy się w Internecie i czytamy na głos bajkę, baśń lub legendę pochodzącą z różnych zakątków świata.

Tym razem zapraszamy w podróż do dalekiej Kanady. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam legenda o tym, jak powstały Północne Góry Skaliste.

W tym odcinku budujemy też tipi. Do wykonania zadania potrzebne będą: kartka papieru, trzy wykałaczki, kolorowe kredki lub pisaki, taśma klejąca, nożyczki.

Pochwalcie się Waszymi dziełami. Możecie skomentować film zamieszczony na Facebooku lub wysłać nam wiadomość na sucha@bibliotekasuska.pl

ZOBACZ FILM:

Utwór pochodzi z książki Legendy Indian Kanadyjskich zebranych przez Ellę Elizabeth Clark, profesorkę interesującą się amerykańskim folklorem.

Nieco starszym czytelnikom polecamy wypożyczenie książki z serii Tak Żyli Ludzie Wśród Indian Północnoamerykańskich. To propozycja popularno-naukowa, która poszerzy wiedzę i pogłębi zainteresowania.

Zapraszamy do biblioteki!

Sucha Beskidzka